Ημερολόγιο όλων των Αγώνων και Εκδηλώσεων

Δευ Τρι Τετ Πεμ Παρ Σαβ Κυρ
1
4
5
6
7
8
11
12
13
14
15
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29

Σύλλογοι Μέλη

9 ος Ανδάνειος Δρόμος - 26 Αυγ 2017

9ος Ανδάνειος Αγώνας Δρόμου και Πολιτισμού

Ένας Αγώνας αθλητισμού και πολιτισμού όπου συνδέεται η πόλη της Αρχαίας Μεσσήνης με την έδρα του τέως Δήμου Ανδανίας, ο οποίος έχει την τιμή να φέρει το όνομα της πανάρχαιας, ιερής και πρώτης πρωτεύουσας των Μεσσηνίων, πόλης της Ανδανίας, της πόλης με τα Μυστήρια και τους Αγώνες, της πόλης πού «όρισε» με την «παρακαταθήκη του Αριστομένη» τη θέση της Αρχαίας Μεσσήνης για να αποτελέσει τη συνέχειά της στην ιστορία, της πόλης της Αρχαίας Ανδανίας που όλοι οι Μεσσήνιοι έχουμε καθήκον να εργαστούμε για να βρεθούν τα ίχνη της,

Ένα κάλεσμα αγώνα του Συλλόγου Ανδανιωτών Καλαμάτας, του ΣΔΥ Μεσσηνίας και του Δήμου Οιχαλίας, στο οποίο ανταποκρίθηκαν οι φίλοι δρομείς, με ιδιαίτερη συμμετοχή δρομέων από την Αθήνα με τον ΣΔΥΑ,  με επικεφαλής τη δραστήρια πρόεδρο του ΣΔΥΑ Ελένη Μπερτσάτου, δείγμα ότι το αεικίνητο κομμάτι των δρομέων δεν στηρίζει μόνο το αγωνιστικό μέρος, αλλά έχει ιδιαίτερη ευαισθησία στις εκδηλώσεις όπου ο αθλητισμός και ο πολιτισμός ανταμώνουν στους πραγματικά δύσκολους καιρούς για να δώσουν το μήνυμα του «ευ αγωνίζεσθε».

Θα ήταν σκεφτήκαμε όχι μόνο αγωνιστική αλλά και πολιτιστική διαδρομή όπου αθλητισμός και πολιτισμός είναι δύο έννοιες αλληλένδετες και έχουν ουσιαστική συμμετοχή στο ευ αγωνίζεσθε και τις αξίες που καλλιεργεί το αγωνιστικό πνεύμα σε κάθε κοινωνία.

Φθάσαμε στην Αρκαδική Πύλη και με όλο το σεβασμό που αρμόζει σε ένα ιστορικό χώρο ετοιμαστήκαμε για την εκκίνηση, αντικρίζοντας όλη την άνω Μεσσηνιακή πεδιάδα και τα σημεία από όπου θα περνάγαμε. Ξεκινήσαμε με έντονο ρυθμό λόγω της κατηφόρας που υπήρχε μέχρι το 7ο χλμ (280μ. υψομετρική διαφορά). Αμέσως μετά μπήκαμε στο χωμάτινο παραποτάμιο δρόμο της Μαυροζούμενας διασχίζοντας την άνω Μεσσηνιακή πεδιάδα με όλη την ομορφιά που μπορεί να προσφέρει η φύση.

Μετά από 1800μ. χωμάτινου δρόμου βγήκαμε στο χωριό Μαγούλα και περνώντας από το Ζευγολατιό και το Κεντρικό με τους κατοίκους να χαρίζουν το χειροκρότημα και τις επευφημίες τους. Οι εθελοντές στους σταθμούς και κατά μήκος της διαδρομής μας εμψύχωναν και μας χάριζαν το χαμόγελό τους, επιβραβεύοντας και παροτρύνοντας την προσπάθεια μας. Έτσι, φθάσαμε στο Διαβολίτσι και στην πέτρινη πλατεία του χωριού όπου μας περίμεναν οι διοργανωτές: ο Σύλλογος Ανδανιωτών Καλαμάτας, η Περιφέρεια Πελοποννήσου, ο Δήμος Οιχαλίας και μέλη του ΣΔΥ Μεσσηνίας.

Στον αγώνα 17000μ νικητές στους άνδρες ήταν οι Pearce Higgins (United Kingdom ) 1:03:36, Γεωργούλιας Αλέξης (Ανατολή Νέας Ιωνίας) 1:04:42, Εμιλιάνο Κάνο (ΣΔΥ Μεσσηνίας) 1:05:58, Πατεράκης Γιώργος (ΣΔΥ Μεσσηνίας) 1:06:30, Μπάκας Βαγγέλης (ΕΟΣ Καλαμάτας) 1:09:08, Κλάδης Θάνάσης (ΣΔΥ Μεσσηνίας) 1:11:29 και στις γυναίκες οι Ασημάκου Γιώτα (ΣΔΥ Μεσσηνίας) 1:18:43, Πουλάκη Ειρήνη (Marathon Club) 1:22:47, Ντεβετζή Αναστασία (ΣΔΥ Αθηνών) 1:25:48, Σελάμη Αργυρώ (ανεξάρτητη) 1:27:06, Αποστολοπόυλου Ζωή (Demokritos Running Team) 1:28:34, Πουλημένου Μάγδα (ΣΔΥ Αθηνών) 1:30:15. Στην τοπική κατηγορία, νικητές ήταν οι Τόλιας Ηλίας, Αθανασόπουλος Φώτης και Σουλαντίκας Παναγιώτης.

Έγινε ιδιαίτερη βραβεύση στο ΣΔΥ Αθηνών για την οργανωμένη συμμετοχή του στον αγώνα.
Η βραδιά έκλεισε με προσφορά παραδοσιακού γεύματος σε όλους τους συμμετέχοντες και στους Εθελοντές, με την πολύτιμη βοήθεια του Συλλόγου Γυναικών του Δήμου Ανδανίας

 α/α χρόνος ονοματεπώνυμο κατηγορία σύλλογος
1 01:03:36 PEARCE HIGGINS SAGE Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
2 01:04:42 ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΑΣ ΑΛΕΞΗΣ Άνδρες 20-29 ΑΝΑΤΟΛΗ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ
3 01:05:08 KANO EMILIANO Άνδρες 30-39 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
4 01:06:30 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Άνδρες 30-39 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
5 01:09:08 ΜΠΑΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Άνδρες 40-49 ΕΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
6 01:11:29 ΚΛΑΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ Άνδρες 50-59 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
7 01:11:40 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ Άνδρες 30-39 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
8 01:12:27 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 40-49 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
9 01:16:28 ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Άνδρες 20-29 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
10 01:17:29 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
11 01:18:02 ΠΑΠΑΜΙΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 50-59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
12 01:18:04 ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 30-39 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ
13 01:18:13 ΚΑΚΚΑΒΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ Άνδρες 50-59 ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ
14 01:18:19 ΜΗΤΣΑΚΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ Άνδρες 50-59 ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ
15 01:18:28 ΜΠΡΟΥΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 30-39 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
16 01:18:43 ΑΣΗΜΑΚΟΥ ΓΙΩΤΑ Γυναίκες 20-29 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
17 01:18:58 ΚΑΝΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ Άνδρες 30-39 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
18 01:19:28 ΚΑΦΕΝΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Άνδρες 40-49 ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
19 01:19:52 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Άνδρες 30-39 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
20 01:20:42 ΣΥΝΤΕΤΟΣ ΗΛΙΑΣ Άνδρες 30-39 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ
21 01:21:00 ΦΛΩΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Άνδρες 40-49 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
22 01:21:01 ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ Άνδρες 30-39 OLYMPIA RUNNERS
23 01:21:24 ΤΟΥΜΠΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ Άνδρες 20-29 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ
24 01:21:40 ΒΙΓΚΟΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ Άνδρες 50-59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
25 01:21:45 ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
26 01:22:09 ΚΑΨΑΛΟΠΟΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
27 01:22:12 ΤΖΑΜΟΥΡΑΝΗΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 30-39 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
28 01:22:37 ΚΙΟΣΣΕΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ Άνδρες 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
29 01:22:47 ΠΟΥΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ Γυναίκες 40-49 MARATHON CLUB
30 01:22:50 ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Άνδρες 50-59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
31 01:23:33 ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ Άνδρες κάτω των 20 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
32 01:23:55 ΨΥΧΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Άνδρες κάτω των 20 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
33 01:24:02 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Άνδρες 30-39 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ
34 01:24:32 ΒΑΛΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 50-59 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
35 01:24:52 ΣΒΑΝ ΙΑΝ ΧΕΝΡΙΚ Άνδρες 50-59 SWEDEN-RWANDA RUNNING TEAM
36 01:24:57 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
37 01:25:38 ΝΤΕΒΕΤΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Γυναίκες 30-39 ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ
38 01:25:42 ΓΙΑΝΝΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 40-49 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
39 01:26:11 ΤΑΜΠΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
40 01:26:29 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Άνδρες 60-69 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
41 01:26:35 ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
42 01:26:54 ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 20-29 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
43 01:27:06 ΣΕΛΑΜΗ ΑΡΓΥΡΩ Γυναίκες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
44 01:27:31 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Άνδρες 60-69 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
45 01:28:05 ΜΙΧΕΛΟΓΚΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Άνδρες 50-59 MANI RUNNING
46 01:28:15 ΛΑΡΔΑΣ ΗΛΙΑΣ Άνδρες 40-49 ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ
47 01:28:26 ΚΑΛΥΒΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Άνδρες 50-59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
48 01:28:34 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ Γυναίκες 20-29 DEMOKRITOS RUNNING TEAM
49 01:28:37 ΛΟΥΒΑΣ ΑΡΗΣ Άνδρες 20-29 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
50 01:28:54 ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 40-49 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
51 01:29:39 ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 40-49 ΕΦΥΡΑΙΟΙ ΩΚΥΠΟΔΕΣ
52 01:30:07 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 40-49 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
53 01:30:15 ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΥ ΜΑΓΔΑ Γυναίκες 50+ ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ
54 01:30:45 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ Άνδρες 50-59 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ
55 01:30:47 ΤΟΛΙΑΣ ΗΛΙΑΣ Άνδρες 30-39 DEMOKRITOS RUNNING TEAM
56 01:31:57 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Άνδρες 40-49 INTERSPORT RUNNING TEAM
57 01:32:03 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ Άνδρες 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
58 01:33:04 ΚΕΦΙΛΗΣ ΗΛΙΑΣ Άνδρες 50-59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
59 01:33:26 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Άνδρες 60-69 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
60 01:33:47 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Γυναίκες 30-39 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ
61 01:34:15 ΨΑΡΡΕΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Άνδρες 40-49 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
62 01:34:18 ΚΑΡΜΙΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Άνδρες 40-49 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
63 01:34:30 ΣΟΥΛΑΝΤΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Άνδρες κάτω των 20 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
64 01:34:32 ΝΤΟΥΜΑΝΗΣ ΦΑΤΗΣ Άνδρες κάτω των 20 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
65 01:34:35 ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΟΥΜΑΝΗΣ Άνδρες κάτω των 20 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
66 01:34:40 ΒΛΑΧΟΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 40-49 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
67 01:34:42 ΚΑΛΚΟΥΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Άνδρες 30-39 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
68 01:35:25 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ Άνδρες 40-49 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
69 01:36:21 ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Άνδρες 40-49 ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
70 01:36:32 ΚΑΚΚΕΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Άνδρες 50-59 ΣΑΦΑΝΣ
71 01:36:37 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
72 01:37:13 ΠΑΝΑΓΟΥΛΙΑ ΝΙΚΗ Γυναίκες 30-39 ΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
73 01:37:21 ΓΡΗΜΠΑΠΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ Άνδρες 60-69 ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ
74 01:37:24 ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ Άνδρες 40-49 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ
75 01:37:45 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΑ Γυναίκες 30-39 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
76 01:37:53 ΤΑΜΠΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 30-39 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
77 01:37:55 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ Άνδρες 60-69 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
78 01:38:11 ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ Άνδρες 40-49 ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ
79 01:38:47 ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Άνδρες 50-59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
80 01:38:52 ΒΑΡΒΑΡΙΓΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΗ Γυναίκες 20-29 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
81 01:38:58 ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
82 01:39:10 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ Γυναίκες 50+ ΜΕΣΣΗΝΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ
83 01:39:13 ΤΣΙΡΙΒΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Άνδρες 60-69 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
84 01:39:17 ΞΙΑΡΧΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Άνδρες 30-39 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
85 01:39:22 ΠΙΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Άνδρες 50-59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
86 01:40:28 ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Άνδρες 40-49 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
87 01:40:39 ΤΖΑΝΕΤΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Άνδρες 40-49 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
88 01:40:45 ΖΟΥΖΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Άνδρες 50-59 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
89 01:41:05 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Άνδρες 30-39 DEMOKRITOS RUNNING TEAM
90 01:41:31 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΥΡΙΝΗΔΗΣ Άνδρες 50-59 ΑΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
91 01:41:32 ΤΣΑΦΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ Γυναίκες 40-49 SPORTEVENT
92 01:41:44 ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Άνδρες 60-69 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
93 01:41:47 ΜΗΤΡΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Άνδρες 40-49 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ
94 01:41:55 ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 50-59 ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ
95 01:42:02 ΠΕΤΡΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Άνδρες 40-49 ΜΕΣΣΗΝΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ
96 01:42:19 ΒΑΪΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Γυναίκες 50+ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
97 01:42:31 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
98 01:43:19 ΑΙΝΑΛΗΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
99 01:43:47 ΛΟΝΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Άνδρες 30-39 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
100 01:43:50 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Άνδρες 50-59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
101 01:44:24 ΜΠΕΛΕΧΡΗΣ ΗΛΙΑΣ Άνδρες 50-59 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
102 01:44:25 ΚΟΥΤΙΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Άνδρες 40-49 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
103 01:44:40 ΛΑΓΟΣ ΗΛΙΑΣ Άνδρες 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
104 01:44:54 ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Άνδρες 20-29 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
105 01:45:17 ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Άνδρες 60-69 ΕΥΚΛΗΣ
106 01:45:19 ΞΥΠΟΛΙΤΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ Άνδρες 50-59 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
107 01:45:21 ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 60-69 ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ
108 01:45:51 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Άνδρες 60-69 ΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
109 01:46:16 ΛΥΚΟΣ ΚΑΡΟΛΟΣ Άνδρες 20-29 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
110 01:46:29 ΓΑΛΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Άνδρες 20-29 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
111 01:46:51 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ Άνδρες 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
112 01:47:05 ΜΠΟΥΡΔΕΡΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ Άνδρες 40-49 ΟΜΑΔΑ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΡΟΣΚΟΠΩΝ
113 01:47:07 ΚΩNΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Άνδρες 60-69 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
114 01:47:35 ΚΑΝΑΒΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ-ΙΩΑΝΝΑ Γυναίκες 20-29 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
115 01:47:39 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ Άνδρες 60-69 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
116 01:48:21 ΜΥΡΩΔΙΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Άνδρες 50-59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
117 01:48:36 ΜΠΟΥΝΑΣ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΣ Άνδρες 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
118 01:50:31 ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Άνδρες 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
119 01:50:45 ΤΑΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Άνδρες 50-59 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
120 01:51:53 ΝΤΕΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
121 01:52:46 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
122 01:53:12 ΒΛΑΧΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ Άνδρες 40-49 2α ΜΑΛ
123 01:54:12 ΧΑΡΑΤΖΑΣ ΣΠΥΡΟΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
124 01:54:23 ΤΣΙΟΚΑΣ ΚΩΣΤΑΣ Άνδρες 60-69 ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ
125 01:55:27 ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 30-39 ΔΡΟΜΕΙΣ ΟΙΧΑΛΙΑΣ
126 01:55:51 ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 20-29 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
127 01:56:01 ΜΟΣΧΟΓΙΑΝΝΗ ΑΝΤΖΕΛΑ Γυναίκες 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
128 01:56:14 ΒΕΛΕΤΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 60-69 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
129 01:56:16 ΣΤΑΜΑΤΕΛΙΑ ΑΣΗΜΙΝΑ Γυναίκες 40-49 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
130 01:56:40 ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Άνδρες 70+ ΣΑΦΑΝΣ
131 01:57:04 ΜΕΛΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Άνδρες 40-49 ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
132 01:57:47 ΜΠΟΥΚΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ Γυναίκες 50+ ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ
133 01:57:49 ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 50-59 ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ
134 01:57:57 ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ Άνδρες 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
135 01:59:20 ΡΕΓΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
136 01:59:23 ΠΑΝΑΡΙΤΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ Άνδρες 50-59 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
137 02:01:33 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 60-69 ΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
138 02:02:02 ΛΕΒΑΝΤΑΤΖΗ ΑΡΕΤΗ Γυναίκες 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
139 02:02:48 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ Άνδρες 60-69 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
140 02:03:11 ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 50-59 ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ
141 02:03:19 ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Άνδρες κάτω των 20 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
142 02:03:21 ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΗΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
143 02:03:24 ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Άνδρες κάτω των 20 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
144 02:03:39 ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Άνδρες 50-59 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
145 02:03:55 ΚΕΦΟΚΕΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ Γυναίκες 30-39 ΕΦΥΡΑΙΟΙ ΩΚΥΠΟΔΕΣ
146 02:04:35 ΜΟΙΡΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Άνδρες κάτω των 20 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
147 02:04:43 ΤΟΥΦΕΞΙΑΔΗΣ ΖΩΗΣ Άνδρες 60-69 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
148 02:05:02 ΠΡΑΣΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
149 02:06:59 ΓΑΛΗΝΕΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ Άνδρες 50-59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
150 02:07:52 ΔΟΥΣΗ ΕΥΑΝΘΙΑ Γυναίκες 50+ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
151 02:07:54 ΒΡΑΝΑ ΜΑΡΙΑ Γυναίκες 50+ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
152 02:08:38 ΜΠΕΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Άνδρες 70+ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
153 02:08:42 ΜΙΧΕΛΟΓΚΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Άνδρες 50-59 MANI RUNNING
154 02:08:44 ΚΑΛΟΜΑΛΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ Άνδρες 30-39 KALAMATA RUNNING PROJECT
155 02:08:46 ΚΑΤΣΟΥ-ΒΑΛΣΑΜΑΚΗ ΒΑΡΒΑΡΑ Γυναίκες 50+ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
156 02:08:52 ΣΙΑΧΑΜΗ ΑΝΘΟΥΛΑ Γυναίκες 30-39 DEMOKRITOS RUNNING TEAM
157 02:09:40 ΦΛΩΡΙΑΝ ΜΠΑΙΡΑΝ Άνδρες κάτω των 20 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
158 02:09:43 ΝΤΟΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Άνδρες κάτω των 20 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
159 02:10:08 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΟΣ Άνδρες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
160 02:13:11 ΚΑΡΑΝΑΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Άνδρες 20-29 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
161 02:16:11 ΔΗΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Άνδρες 60-69 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
162 02:18:01 ΚΥΡΙΤΣΗ ΜΑΡΟΥΣΑ Γυναίκες 30-39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
163 02:18:04 ΣΤΑΓΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Άνδρες 70+ ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
164 02:20:46 ΛΟΥΖΗΣ ΚΩΣΤΑΣ Άνδρες 30-39 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
165 02:21:29 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ Γυναίκες 50+ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
166 02:21:32 ΕΥΤΥΧΙΑΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Γυναίκες 50+ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
167 02:22:25 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 40-49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ/Η
168 02:25:06 ΝΤΑΪΦΑ ΜΑΡΙΑ Γυναίκες 30-39 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
169 02:34:37 ΚΟΥΡΑΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Άνδρες 40-49 ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

 

Αναζήτηση

Εγγραφή Newsletter

Σύνδεση Facebook

fb-1-un

Αθλητισμός για Όλους

1-3-5-1-eoslmay-a

Μέλος της Παγκόσμιας & Ευρωπαϊκής Ομοσπον. F.I.S.p.T. & U.E.S.p.T.

FISpT logo

uespt-union-europeen-sports-pour-tous

Αθλητισμός για Όλους

Συνεργαζόμενοι Φορείς

Σύλλογοι Μέλη

athinaioi dromeis 99 AP LAMIA 1

EOSLMA-Y 250X100-eng 001