Ημερολόγιο όλων των Αγώνων και Εκδηλώσεων

Σύλλογοι Μέλη

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ & ΔΤ 6 ΟΥ ΕΠΙΚΟΥΡΙΟΥ ΔΡΟΜΟΥ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 6ΟΥ ΕΠΙΚΟΥΡΙΟΥ ΔΡΟΜΟΥ

Αξιότιμοι κυρίες, κύριοι

Είμαστε στην ευχάριστη Θέση να σας επισυνάψουμε τα αποτελέσματα του 6ου

Επικουρίου δρόμου, ο οποίος διεξήχθη, όπως είχε και ανακοινωθεί στις 13

Αυγούστου, τρέχοντος έτους

Παρά τις δύσκολες εποχές που ζούμε, τόσο η συμμετοχή, όσο και το πνεύμα που

επεκράτησε κατά την διάρκεια του αγώνα, ήταν συγκινητικά και απέδειξαν, ότι οι

αθλητές και οι διοργανωτές αγαπούν αυτό που κάνουν

Κατά κοινή ομολογία α όλα επήγαν κατ ευχήν. Και για αυτό ευχαριστούμε όλους

αθλητές και διοργανωτές, Εθελοντική ομάδα διάσωσης Φιγαλείας, Αστρνομικό

Τμήμα Ανδρίτσαινα, Δημοτικές Αρχές Ζαχάρως Φιγαλείας

Ευχαριστούμε επίσης εσάς για την προβολή και διαφήμιση του Αγώνα και σας

παρακαλούμε να τα δημοσιεύσετε

Βραβεύτηκαν οι τρείς πρώτοι αθλητές ,οι τρείς πρώτες αθλήτριες καθώς και ο

πρεσβύτερος και η μεγαλύτερη του αγώνα ως εξής :

ΣΕΙΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

Ε Π Ω Ν Υ Μ Ο Ο Ν Ο Μ Α ΕΤ.

ΓΕΝ. Φ. Σ Υ Λ Λ Ο Γ Ο Σ ΑΡΙΘΜΟΣ

Κατηγορία ανδρών

ΑΘΛΗΤΟΥ ΚΑΤΑΞΗΣ ω:λλ:δδ

43 1 0:54:00

Κουτσούκος Γεώργιος 1959 1 ΣΥΛΛΟΓΟΣ

Μακαντάνης Βασίλης 1961 1 Outrun 46 2 0:56:03

Καραβούλιας Φωτης 1964 1 Νέα Φιγαλεία 30 3 0:56:58

ΝΕΔΑΙΩΝ

Κατηγορία Γυναικών

Μπουσδούκου Ιωάννα 1983 ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 54 16 1:02:57

ΑΛΕΞΗ ΕΥΘΥΜΙΑ 1985 ΣΔΥΜ 4 30 1:08:06

Ιωάννου Διονυσία 1981 Πάτρα 24 37 1:10:25

O γηραιότερος Αθλητής Ο αγέραστος

ΔΟΥΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1933 1 ΣΔΥΜ 17 62 1:16:52

O Μεγαλύτερη Αθλήτρια η Αειθαλής

Αγγελοπούλου Δήμητρα 1953 2 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 1 80 1:27:00

Με τιμή

Διονύσιος Θεοχάρης

Πρόεδρος Επιτροπής Διοργάνωσης Επικουρίου Δρόμου

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ου ΕΠΙΚΟΥΡΙΟΥ ΑΓΩΝΑ ΔΡΟΜΟΥ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΕΠΙΔΟΣΗ
ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΘΛΗΤΟΥ ΣΕΙΡΑ ΧΡΟΝΟΣ
Α/Α Ε Π Ω Ν Υ Μ Ο Ο Ν Ο Μ Α ΕΤ. ΓΕΝ. Φ. Σ Υ Λ Λ Ο Γ Ο Σ ΚΑΤΑΞΗΣ ω:λλ:δδ
1 Κουτσούκος Γεώργιος 1959 1 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΕΔΑΙΩΝ 43 1 0:54:00 ΜΟΝΟΓΡΑΦΗ
2 Μακαντάνης Βασίλης 1961 1 Outrun 46 2 0:56:03
3 Καραβούλιας Φωτης 1964 1 Νέα Φιγαλεία 30 3 0:56:58
4 Καπελλές Φώτης 1967 1 Ανεξάρτητος/ αμυγδαλιές 29 4 0:57:08
5 Καραμπίνης Νίκος 1969 1 Δραγώγι Φιγαλείας 33 5 0:57:26
6 Κάκκαβας Σωτήρης 1967 1 Σύλλογοσ Κυπαρισσίας 27 6 0:57:36
7 Φίλης Βλάσης 1962 1 ΕΦΥΡΑΙΟΙ/ΩΚΥΠΟΔΕΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 74 7 0:58:57
8 Ναθαναήλ Νίκος 1970 1 ΣΔΥΜ 77 8 1:00:30
9 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1979 1 ΣΔΥΜ 7 9 1:00:47
10 Μέγγος Δημήτριος 1975 1 ΟΜΑΔΑ 'ΕΛΕΥΣΙΣ ' ΑΡΚΑΔΙΑΣ 50 10 1:00:54
11 Καραφλός Χρήστος 1956 1 Σύνδεσμος Ελλήνων Βατραχανθρώπων 35 11 1:00:57
12 ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1966 1 ΧΡΥΣΟΧΩΡΙ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 82 12 1:01:27
13 ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 1997 1 ΧΡΥΣΟΧΩΡΙ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 83 13 1:01:29
14 Φάσσαρης Γιώργος 1962 1 Φιγαλεία 73 14 1:02:03
15 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΡΟΣ 1965 1 ΣΔΥΜ 111 15 1:02:30
16 Μπουσδούκου Ιωάννα 1983 2 ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 54 16 1:02:57
17 Μαυρογιάννης Παναγιώτης 1984 1 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 49 17 1:03:02
18 Καρατζάς Αναστάσιος 1972 1 ΝΟΖ 34 18 1:04:40
19 Σίδερης Κων/νος 1978 1 Ανεξάρτητος 66 19 1:05:03
20 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1978 1 ΣΔΥΜ 110 20 1:05:16
21 Αδσμαντιάδης Παναγιώτησ 1975 1 MARATHON TEAM GREECE 3 21 1:05:34
22 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1972 1 ΖΑΧΑΡΩ 90 22 1:05:41
23 Καραλιάς Παναγιώτης 1955 1 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 31 23 1:05:50
24 Καραλιάς Ιωάννης 1990 1 ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 32 24 1:05:51
25 ΚΑΡΑΚΥΡΙΑΚΟΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 1963 1 Α.Π.Σ "ΑΠΟΛΛΩΝ" ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ 87 25 1:05:52
26 Ορφανός Πέτρτος 1977 1 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 56 26 1:06:11
27 Αδαμόπουλος Αντώνης 1969 1 ΝΟΖ 2 27 1:06:20
28 ΖΟΥΖΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1965 1 ΣΔΥΜ 23 38 1:06:28
29 ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1959 1 ΣΔΥΜ 103 28 1:07:56
30 Τζίμης Βασίλης 1950 1 Ανεξάρτητος 70 29 1:08:05
31 ΑΛΕΞΗ ΕΥΘΥΜΙΑ 1985 2 ΣΔΥΜ 4 30 1:08:06
32 ΚΟΚΚΟΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 1981 1 ΣΔΥΜ 39 31 1:08:59
33 Τραγουστής Αθανάσιος 1957 1 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ 71 32 1:09:16
34 ΧΑΧΑΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1999 1 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 109 33 1:09:21
35 Ξυπόλητος Στέλιος 1963 1 ΣΔΥΜ 55 34 1:09:35
36 Κασκούτης Δημήτριος 1965 1 Μεσσήνιοι Δρομείς 36 35 1:09:51
37 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΟΣ 1981 1 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 112 36 1:10:12
38 Ιωάννου Διονυσία 1981 2 Πάτρα 24 37 1:10:25
39 ΣΙΑΧΑΜΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1990 1 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 113 39 1:11:10
40 Φάμελος Γιώργος 1971 1 Νέα Φιγαλεία 72 40 1:11:21
41 Δανηλιάν Λεβόν 1979 1 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΑΘΗΝΑ 14 41 1:12:18
42 Κωνσταντόπουλος Ανδρέας 1948 1 ΣΔΥΤ 45 42 1:12:45
43 Παπασίνος Μιχαήλ 1966 1 Α.Π.Σ "ΑΠΟΛΛΩΝ" ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ 63 43 1:12:46
44 ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1988 1 ΣΔΥΜ 107 44 1:13:06
45 ΤΑΓΑΡΗΣ Γεώργιος 1961 1 Μηλτιάδης/Μαραθώνος 91 45 1:13:21
46 ΤΑΓΑΡΗΣ Μιχαήλ 1978 1 Μηλτιάδης/Μαραθώνος 92 46 1:13:23
47 ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1964 1 ΣΔΥΜ 100 47 1:13:49
48 Βαϊνά Βασιλική 1962 2 ΣΔΥΜ 8 48 1:13:56
49 ΚΟΥΤΑΛΕΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1992 1 ΝΟΖ 93 49 1:14:05
50 Χρονόπουλος Βασίλης 1960 1 Α.Π.Σ "ΑΠΟΛΛΩΝ" ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ 76 50 1:14:11
51 Κουρή Μπέσυ 1978 2 Ανεξάρτητη Κυλήνη 42 51 1:14:25
52 Καφίρης Παναγιώτης 1961 1 Ανεξάρτητος/ Περιβόλια 38 52 1:14:35
53 Σταυρόπουλος Σταύρος 1957 1 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ 68 53 1:15:55
54 ΙΑΚΩΒΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1976 1 ΣΔΥΜ 108 54 1:16:08
55 ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1946 1 ΣΔΥΜ 28 55 1:16:14
56 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΠΑΝΟΣ 1969 1 ΣΔΥΜ 105 56 1:16:16
57 Παπαϊωάννου Νίκη 1980 2 Ανεξάρτητος 61 57 1:16:26
58 ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ ΤΑΣΟΣ 1955 1 ΣΔΥΜ 106 58 1:16:46
59 ΚΡΟΜΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1965 1 ΣΔΥΜ 44 59 1:16:48
60 ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1963 1 ΣΔΥΜ 52 60 1:16:49
61 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1956 1 Α.Π.Σ "ΑΠΟΛΛΩΝ" ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ 86 61 1:16:51
62 ΔΟΥΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1933 1 ΣΔΥΜ 17 62 1:16:52
63 Ζηνοβίου Μαργαρίτα 1976 2 ΝΟΖ 22 63 1:18:00
64 ΒΕΛΕΤΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1953 1 ΣΔΥΜ 9 64 1:18:14
65 Μυρωδιάς Αντώνης 1963 1 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 79 65 1:18:23
66 Αλεξόπουλος Παναγιώτης 1978 1 Ανεξάρτητος 5 66 1:19:13
67 ΖΕΡΒΕΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 1977 1 ΣΔΥΜ 104 67 1:20:27
68 Μανώλης Νίκος 1962 1 BOG MARATHON TEAM 48 68 1:21:38
69 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1950 1 ΝΕΑ ΦΙΓΑΛΕΙΑ 84 69 1:22:30
70 Σταυρόπουλος Γεωργιος 1971 1 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 69 70 1:23:56
71 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 1956 1 ΣΔΥΜ 57 71 1:23:57
72 ΒΑΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1954 1 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 96 72 1:24:40
73 ΜΑΝΩΛΑΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 1985 1 ΝΕΑ ΦΙΓΑΛΕΙΑ 94 73 1:24:55
74 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 1957 2 ΣΔΥΜ 59 74 1:25:18
75 ΒΑΛΣΑΜΑΚΗ ΒΑΡΒΑΡΑ 1955 2 ΣΔΥΜ 101 75 1:25:20
76 Γεωργόπουλος Κωνσ/νος 1967 1 ΣΔΥΜ 11 76 1:26:01
77 ΦΙΛΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1946 1 ΣΔΥΜ 75 77 1:26:02
78 ΓΑΛΗΝΕΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 1963 1 ΣΔΥΜ 10 78 1:26:04
79 ΣΟΦΙΑΝΙΔΗ ΣΟΦΙΑ 1989 2 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 99 79 1:26:22
80 Αγγελοπούλου Δήμητρα 1953 2 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 1 80 1:27:00
81 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 1947 1 ΚΑΚΟΒΑΤΟΣ 89 81 1:27:39
82 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 1954 1 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 97 82 1:27:59
83 ΒΡΑΝΑ ΜΑΡΙΑ 1953 2 ΣΔΥΜ 102 83 1:29:45
84 ΕΥΤΥΧΙΑΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1959 2 ΣΔΥΜ 19 84 1:31:14
85 ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1940 1 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 98 85 1:31:44
86 ΜΑΡΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1976 2 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 116 86 1:32:22
87 Πίκης Γεώργιος 1962 1 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 64 87 1:35:31
88 ΒΥΡΛΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 1952 1 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 88 88 1:38:42
89 ΚΑΛΟΜΟΙΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1953 1 Α.Π.Σ "ΑΠΟΛΛΩΝ" ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ 117 89 1:40:31
90 Κοντζηλάς Νίκος 1958 1 Α.Π.Σ "ΑΠΟΛΛΩΝ" ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ 40 90 1:41:47
91 ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1959 1 ΝΕΑ ΦΙΓΑΛΕΙΑ 95 91 1:44:45
92 Σταγγάκης Μανώλης 1940 1 Α.Π.Σ "ΑΠΟΛΛΩΝ" ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ 67 92 1:54:29
93 ΓΟΡΑΝΙΤΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 1976 1 ΓΥΘΕΙΟ 115 93 1:58:14

Αναζήτηση

Εγγραφή Newsletter

Σύνδεση Facebook

fb-1-un

Αθλητισμός για Όλους

1-3-5-1-eoslmay-a

Μέλος της Παγκόσμιας & Ευρωπαϊκής Ομοσπον. F.I.S.p.T. & U.E.S.p.T.

FISpT logo

uespt-union-europeen-sports-pour-tous

Αθλητισμός για Όλους

Συνεργαζόμενοι Φορείς

Σύλλογοι Μέλη

athinaioi dromeis 99 AP LAMIA 1

EOSLMA-Y 250X100-eng 001